„Profesorowie Oświaty” w latach 2008 – 2012

zmień rozmiar czcionki:
Nauczyciele, którym nadano tytuł honorowy Profesora Oświaty w latach 2008 - 2012:

2012:

  1. Danuta Chwastek – Nauczyciel języka polskiego, Szkoła Podstawowa Nr 6 w Inowrocławiu
  2. Aleksander Mizera – Nauczyciel chemii, Gimnazjum Nr 1 Andrychowie
  3. Jadwiga Poznańska – Nauczyciel fizyki, Zespół Szkół Nr 113 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Warszawie
  4. Zdzisław Nowakowski – Nauczyciel praktycznej nauki zawodu i technologii informacyjnej, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu
  5. Waldemar Piotr Kotowski – Nauczyciel geografii i przedsiębiorczości, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Gdyni
  6. Janina Duda – Nauczyciel matematyki, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zabrzu
  7. Marek Piętka – Nauczyciel matematyki, Akademicki Zespół Szkół Ogólnokształcących w Chorzowie
  8. Bożena Kawicka – Dyrektor Specjalistycznej Poradni Terapeutycznej dla Dzieci, Młodzieży i ich Rodzin w Nowogardzie
  9. Zenona Stojecka – Nauczyciel fizyki i astronomii, I LO w Wieluniu
  10. Marian Pietryka – Nauczyciel matematyki, dyrektor Gimnazjum  Nr 9 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie
  11. Ireneusz Stanisław Bujnowski – Nauczyciel informatyki, I Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku
  12. Cecylia Heller – Nauczyciel gry na fortepianie PSM I i II stopnia w Opolu
  13. Irena Tarasiewicz – Nauczyciel tańca klasycznego i repertuaru scenicznego, Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Gdańsku
  14. Anna Niczyporuk – Nauczyciel przedmiotów elektronicznych, dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku
  15. Roman Chyła – Nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sandomierzu
  16. Małgorzata Kopiczko – Nauczyciel języka polskiego, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Ełku
  17. Tadeusz Eckert – Nauczyciel muzyki, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Głubczycach
  18. Wiesław Zdziabek – Nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, XIV Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu
  19. Ewa Kurzak – Dyrektor Przedszkola Publicznego Nr 5 w Głogowie
  20. Maria Teresa Romanowska – Nauczyciel matematyki, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr II w Opolu

2011:


  1. Grażyna Dziedzic - Nauczyciel języka polskiego - dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Bydgoszczy
  2. Rafał Łaszkiewicz - Nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie - dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu
  3. Jerzy Prokopowicz - Nauczyciel przedmiotów informatycznych - dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych i Elektronicznych w Radomsku
  4. Mieczysław Pietrucha - Nauczyciel przedmiotów zawodowych - dyrektor Zespołu Szkół Nr 34 im. Mieszka I w Warszawie
  5. Teresa Kurpiewska - Nauczyciel informatyki dyrektor Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży
  6. Józef Przybylski - Nauczyciel podstaw przedsiębiorczości - dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Łomży
  7. Zbigniew Edward Klimowicz - Nauczyciel matematyki - dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Sybiraków w Białymstoku
  8. Piotr Wiesław Górski - Nauczyciel techniki - dyrektor Zespołu Szkół Integracyjnych Nr 1 im. Jana Pawła II w Białymstoku
  9. Kazimierz Ickiewicz - Nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w Zespole Szkół Technicznych im. kmdra Antoniego Garnuszewskiego w Tczewie oraz nauczyciel przysposobienie obronnego w Collegium Marianum Liceum Katolickim im. Jana Pawła II w Pelplinie
  10. Bogumiła Lenard - Nauczyciel przyrody - dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 im. kpt. Leonida Teligi w Ustce
  11. Daniel Nadworski - Nauczyciel historii - dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 8 w Lęborku
  12. Lucyna Oglęcka - Nauczyciel przedsiębiorczości - dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rumi
  13. Maria Goleń - Nauczyciel wychowania przedszkolnego - dyrektor Przedszkola Nr 12 w Chorzowie
  14. Halina Misiarz - Nauczyciel wychowania przedszkolnego, pedagog korekcyjny - dyrektor Przedszkola Nr 5 Integracyjnego w Nysie
  15. Krystyna Szewczyk-Lang - Nauczyciel matematyki - dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Zdzieszowicach
  16. Adam Grzeszczak - Nauczyciel przysposobienia obronnego i przedmiotów zawodowych - dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Pile
  17. Ryszard Kalina - Nauczyciel matematyki - dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie
  18. Wioletta Małgorzata Bartoszewska - Nauczyciel wychowania przedszkolnego - dyrektor Przedszkola Nr 9 „Bursztynek" w Koszalinie
  19. Oksana Citak - Nauczyciel historii - dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Wałbrzychu
  20. Izabela Koziej - Nauczyciel historii - dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 3 we Wrocławiu

2010:

  1. Bogumiła Bąk -  Nauczyciel biologii, II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Raciborzu
  2. Władysława Maria Francuz - Nauczyciel - instruktor, Centrum Młodzieży im. Henryka Jordana  w Krakowie
  3. Grażyna Złocka-Korzeniewska - Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza  w Białymstoku
  4. Danuta Stępień -  Dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego im Mikołaja Kopernika w Rzeszowie
  5. Antoni Cofalik - Nauczyciel gry na skrzypcach, Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Krakowie
  6. Jolanta Swiryd -  Dyrektor  XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Józefa Tischnera w Łodzi
  7. Lidia Klaro-Celej - Nauczyciel prowadzący zajęcia rewalidacyjne, Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych nr 1 w Warszawie
  8. Bogusław Lanuszny - Nauczyciel fizyki i informatyki, VIII Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie w Katowicach
  9. Marzena Kędra - Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance
  10. Małgorzata Dońska-Olszko - Dyrektor Zespołu Szkół Nr 109 w Warszawie
  11. Krystyna Raczkowska-Tomczak - Nauczyciel fizyki, Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr V w Opolu
  12. Marian Giermakowski - Nauczyciel historii, II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Lublinie
  13. Romuald Sadowski - Dyrektor Schroniska dla Nieletnich i Zakładu Poprawczego w Warszawie-Falenicy

2009:

  1. Henryk Pawłowski - Nauczyciel matematyki w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu
  2. Aleksandra Szlendak - Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Toruniu
  3. Tomasz Malicki - Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 26 im. Andrzeja Struga w Krakowie
  4. Anna Lechowicz - Nauczyciel rewalidacji w Zespole Szkół Specjalnych Nr 109 w Warszawie
  5. Mirosław Kwaśniak - Nauczyciel teoretycznych przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Samochodowych im. Obrońców Westerplatte w Rzeszowie
  6. Maria Anna Bartnicka - Nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 3 w Białymstoku
  7. Aleksander Staniszew - Nauczyciel wychowania fizycznego w Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie
  8. Hanna Grządziel - Nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Łączności w Szczecinie
  9. Bronisław Forski - Dyrektor Gimnazjum Nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia  w Strzegomiu
  10. Małgorzata Wozaczyńska - Dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie

2008


  1. Danuta Daszkiewicz-Ordyłowska - Dyrektor XII Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu
  2. Czesława Feddek - Dyrektor Zespołu Szkół i Placówek nr 1 w Bydgoszczy
  3. Marek Golka - Nauczyciel fizyki i astronomii w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Radomiu
  4. Bogusław Kołcz - Dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum w Nowym Sączu
  5. Wiesław Kosakowski - Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Gdyni
  6. Maria Naparty - Nauczyciel fizyki i astronomii w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Bydgoszczy
  7. Andrzej Smolik - Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku
  8. Grażyna Tatka - Nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Kielcach
  9. Wojciech Tomalczyk - Nauczyciel matematyki w Zespół Szkół Ogólnokształcących  nr 1 w Gdyni
  10. Elżbieta Zgondek - Dyrektor Przedszkola nr 163 w Warszawie

01 ORE 02 ORPEG 03 CIE 04 CKE 05 IBE 06 KOWEZIU