„Książki naszych marzeń” – zapraszamy do udziału w konkursie MEN!

zmień rozmiar czcionki:
1000x400 fill sliderksiazka2Popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęta do podejmowania inicjatyw na rzecz zwiększenia zainteresowania czytaniem książek wśród uczniów – to główny cel konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Książki naszych marzeń”. Zasady są proste, a nagrody świetne. Na zgłoszenia szkół czekamy do 10 grudnia!

Konkurs umożliwia uczniom wybór książek, o przeczytaniu których marzą. Może ich być nawet 50. Jeśli szkoła przekona nas, że to właśnie ona powinna wygrać, dostanie wszystkie książki z listy!

Jak nas przekonać? Wystarczy, że uczniowie przygotują na ten temat krótki film (do 120 sekund) i prześlą go nam. Liczy się kreatywność, zabawa, radość i chęć czytania.

W konkursie mogą wziąć udział wszystkie szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. W każdej z tych kategorii wybierzemy trzech laureatów.

Uwaga! O udział w naszym konkursie pytają m.in. społeczne szkoły polonijne z zagranicy. W związku z tym informujemy: na Państwa zgłoszenia także czekamy. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyście przyłączyli się Państwo do naszej inicjatywy. W przypadku pytań bądź wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ogłoszenie wyników - jeszcze przed przerwą świąteczna!

„Nakręćmy się na czytanie!’

Szczegóły konkursu w Regulaminie, na stronie www.men.gov.pl oraz na stronie konkursu na portalu Facebook.

Linki do prac konkursowych wraz z listami książek należy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin
Załącznik do regulaminu

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

01 ORE 02 ORPEG 03 CIE 04 CKE 05 IBE 06 KOWEZIU