Dziecko w przedszkolu i szkole – konferencja z udziałem minister edukacji narodowej

zmień rozmiar czcionki:

minister


- Większość szkół jest przygotowana do przyjęcia sześciolatków. Zachęcam rodziców, aby sprawdzili czy szkoły ich dzieci są gotowe. Jest jeszcze czas na wyeliminowanie ewentualnych braków – powiedziała dzisiaj Joanna Kluzik-Rostkowska w Katowicach.

Minister edukacji narodowej wzięła tam udział w konferencji „Dziecko w przedszkolu i szkole – proces osiągania gotowości szkolnej". Spotkanie zorganizowała Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania im. gen. Jerzego Ziętka w Katowicach oraz Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach.

- Zmiany w szkole powinny być ewolucyjne a nie rewolucyjne. Powinny być skupione na indywidualizmie dzieci – powiedziała minister. - Ewaluacja pokazała, że im starsza klasa tym dzieci zadają mniej pytań. Pokazuje to, że szkoła niedostatecznie rozwija i pobudza wyobraźnię. Zależy mi, aby to zmienić – dodała Joanna Kluzik-Rostkowska.

W trakcie spotkanie dyskutowano także o przygotowanym przez MEN bezpłatnym podręczniku, który już we wrześniu otrzymają pierwszoklasiści.

- Przygotowujemy podręcznik złożony z czterech części, do każdej z nich. poradnik dla nauczycieli. Jego pierwszą część można znaleźć na stronie naszelementarz.men.gov.pl – przypomniała minister edukacji. - Nasz podręcznik będzie podręcznikiem na wolnej licencji, na stronie internetowej opublikujemy też generator kart pracy. Wszystko po to, aby każdy nauczyciel miał możliwość różnych modyfikacji. Proszę was o przekazanie swoich uwag i doświadczeń – dodała.

Więcej informacji na www.naszelementarz.men.gov.pl

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej01 ORE 02 ORPEG 03 CIE 04 CKE 05 IBE 06 KOWEZIU